Drzwi wewnętrzne na zamówienie – wady i zalety

Urządzając wnętrze domu lub dokonując remontu w mieszkaniu bardzo często stajemy przed wyzwaniem związanym z wyborem drzwi wewnętrznych. Ich zadaniem jest nie tylko oddzielenie poszczególnych pomieszczeń, nadanie im pewnej intymności, ale również sprawienie, że wnętrze jest zaaranżowane stylowo i ze smakiem. Dlatego też, wybór drzwi wewnętrznych wcale nie jest taki łatwy. Można zdecydować się na gotowe drzwi, sprzedawane w sklepach meblarskich, jak również skorzystać z możliwości zamówienia mebli zaprojektowanych zgodnie z podanymi przez nas wymiarami. Zastanawiasz się czy warto wybrać drzwi wewnętrzne na zamówienie? Sprawdź najważniejsze wady i zalety takiego rozwiązania!

Jak wybrać najlepsze drzwi wewnętrzne?

Drzwi to obowiązkowy element wyposażenia każdego mieszkania, który tak mocno jest z nim zintegrowany, że na dobrą sprawę nawet się go nie zauważa. A pełni on tak wiele funkcji. Z jednej strony drzwi powinny być wytrzymałe i wytworzone z materiału wysokiej jakości. Natomiast z drugiej strony ważne jest, aby ze smakiem komponowały się ze stylem, w jakim urządzone jest wnętrze naszego domu. Warto więc wybrać taki model, dzięki któremu cała aranżacja będzie mogła pełnić spójną i zwartą całość. Dlatego też dobór drzwi powinien uwzględniać przede wszystkim ich funkcjonalność oraz wygodę korzystania z nich. Tym bardziej, że zakup drzwi to inwestycja, która dokonana z rozwagą może służyć nam przez długi czas. Wybierając drzwi należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Jednym z nich jest chociażby to, czy drzwi mają być lewostronne i prawostronne, co ma niebagatelne znaczenie dla swobody ich otwierania i zamykania. Wyróżnia się także drzwi otwierane do wewnątrz pomieszczenia, jak i na zewnętrz. Można wybierać także pośród drzwi jednoskrzydłowych oraz dwuskrzydłowych. Inne rodzaje drzwi to: uchylne, przesuwne, pełne, przeszklone, przylgowe, bezprzylgowe, z litego drewna, czy też wykonane z płyt drewnopochodnych. Wybierając drzwi na zamówienie można projektować również drzwi cechujące się nietypowym wyglądem, o interesujących kształtach – harmonijkowe, łamane, a nawet szklane.

Jakie są wady drzwi wewnętrznych na zamówienie?

Rozwiązanie, które przejawia się w wyborze drzwi wewnętrznych na zamówienie nie jest jednak dla wszystkich. Podjęcie takiej decyzji wiąże się bowiem z kilkoma wadami. Oto najważniejsze z nich:

  • Przede wszystkim jest to opcja dla osób, które dysponują nieco większymi finansami. Bowiem takie drzwi są droższe niż gotowe drzwi, które czekają na nas w sklepie.
  • Inną wadą jest chociażby konieczność dłuższego oczekiwania. Każde drzwi są bowiem wykonywane według indywidualnego projektu, więc w żaden sposób nie można przyspieszyć procesu produkcji, trzeba natomiast uzbroić się w cierpliwość.

Jakimi zaletami cechuje się wybór drzwi wewnętrznych na zamówienie?

Drzwi wewnętrzne na zamówienie posiadają o wiele więcej zalet niż wad. Można się o tym przekonać, dzięki przeanalizowaniu poniższych mocnych stron takiego rozwiązania:

  • Takie drzwi mogą służyć nam o wiele dłużej niż te, które są produkowane masowo i wysyłane do sklepów meblowych w całej Polsce. W przypadku drzwi na zamówienie producent dba o swoją reputację i markę, przede wszystkim poprzez staranne wykonywanie swoich produktów.
  • Wybór drzwi na zamówienie to możliwość dopasowania tego elementu wyposażenia mieszkania do aranżacji pozostałych pomieszczeń w domu.
  • Jest to bardzo oryginalne rozwiązanie. Bowiem decydując się na drzwi przygotowane według własnego projektu można mieć pewność, że będą one niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Nikt z naszych znajomych na pewno nie będzie miał w swoim domu takich samych drzwi jak my.
  • Każdy element drzwi w przypadku wyboru tych na zamówienie może być indywidualnie przez nas wybrany. Począwszy od kształtu i modelu drzwi, ich koloru, materiału z jakiego zostaną wykonane, tekstury powierzchni, czy też ich wypełnienia. Wybrać można także klamkę oraz pozostałe składniki wykończenia drzwi.
  • To recepta na komfortowe, wygodne użytkowanie drzwi, które w stu procentach będą pasowały do wnętrza, w jakim mają się znaleźć.
  • Wybór drzwi wewnętrznych na zamówienie to idealny sposób na wstawienie drzwi do otworów, które posiadają nieregularne kształty. Nie należy wtedy martwić się, że w sklepach nie ma drzwi, które mają wymiary, takie jakie potrzebujemy. Wystarczy dokonać dokładnych pomiarów otworu i zamówić drzwi, które będą z nimi zgodne.

Podsumowanie

Drzwi wewnętrzne to element aranżacji pomieszczeń, który może służyć nam przez długie lata. Jednak, aby tak było należy z rozwagą podejmować decyzję związaną z wyborem takich drzwi. A jak pokazuje praktyka, jest w czym wybierać, bowiem gama dostępnych modeli i materiałów jest naprawdę pokaźna. Tym bardziej, jeśli postawi się na kupno drzwi przygotowywanych specjalnie dla nas w indywidualnym projekcie. Dzięki temu każdy znajdzie wariant, który spełni jego oczekiwania – i to zarówno w zakresie staranności wykonania oraz komfortu użytkowania, jak również w sferze zgodności z współczesnymi trendami architektonicznymi.

Dodaj komentarz