Wewnętrzne drzwi lakierowane – dobry wybór?

Drzwi są obowiązkowym elementem wystroju każdego wnętrza. Pozwalają zachować pewną sferę intymności, jak również oddzielić od siebie poszczególne pomieszczenia. Ich zastosowanie jest szerokie, dlatego też drzwi występują w wielu wariantach – wszystko po to, aby każdy mógł znaleźć drzwi, które przypadną mu do gustu. Wyróżnić można przeróżne modele, kolory, tekstury i kształty drzwi, czy też rodzaje materiałów, z jakich mogą być one wykonane. Dzięki temu nie ma problemu z wyborem drzwi, które będzie można wygodnie używać w miejscu ich przeznaczenia, a przy tym będą one stylowe i modne. Przy wyborze drzwi wewnętrznych warto chociażby zastanowić się czy opłacalne jest wybranie modelu lakierowanego. Sprawdź co przemawia za tym rozwiązaniem!

Drzwi lakierowane – jakimi cechami się charakteryzują?

Obecnie, w coraz większej ilości polskich domów, swoje miejsce znajdują drzwi lakierowane. Już jak wskazuje sama ich nazwa, są to drzwi, które pokryte zostają warstwami lakieru o odpowiedniej grubości. To właśnie lakier jest głównym składnikiem pokrycia takich drzwi i w głównym stopniu odpowiada za ich ostateczny wygląd. Warto wskazać, że wśród lakierowanych drzwi największą popularnością cieszą się te o białej barwie. Sprawdzą się więc w klasycznych, ale jednocześnie stonowanych i minimalistycznych wnętrzach. Dużą zaletą lakierowanych drzwi jest ich jednolita struktura oraz matowa i gładka powierzchnia, z której bardzo łatwo można usunąć ewentualne zabrudzenia. Takie rozwiązanie może być więc idealnym pomysłem dla domów, w których mieszkają małe dzieci lub zwierzęta. Przy tej okazji warto także wskazać alternatywę dla wewnętrznych drzwi lakierowanych. A stanowią ją drzwi, których powierzchnia jest fornirowana, czyli wyprodukowana poprzez oklejenie drzwi swego rodzaju płatami naturalnego drewna. Takie działanie bezpośrednio wpływa na to, że drzwi sprawiają wrażenie bardziej eleganckich i wytwornych. Są przy tym niezwykle wytrzymałe – odpowiednio użytkowane mogą służyć nawet kilkanaście lat.

Czy drzwi lakierowane będą pasowały do mojego mieszkania?

Budowa domu, urządzanie mieszkania od podstaw, czy też remontowanie wnętrza i dokonywanie jego metamorfozy to czynności, które czekają każdego dnia. W końcu przez całe swoje życie człowiek kilka razy przeprowadza się, zmienia miejsce zamieszkania, czy też po prostu pragnie zmienić coś w dotychczasowej aranżacji swojego mieszkania. Jednym z elementów, na które zwraca się wtedy uwagę są drzwi wewnętrzne. Ich zmiana polega jedynie na wymianie starych drzwi na nowe. Nie wymaga to wiele wysiłku, a często może nawet obejście się bez wyburzania czy też niepotrzebnego nieporządku i bałaganu, jaki zwykle powstaje podczas remontu. Jednak efekty, jakie może przynieść wymiana drzwi są naprawdę zdumiewające. Wnętrze może przejść prawdziwą metamorfozę i nabrać całkowicie nowego, niepowtarzalnego charakteru.

Jak krok po kroku wybrać idealne drzwi lakierowane?

Jednak wybór drzwi lakierowanych, które w największym stopniu będą pasowały do wyglądu naszego mieszkania czy domu, wcale nie jest takie prosty. Bowiem podjęcie decyzji związanej z zakupem lakierowanego modelu drzwi to dopiero początek. Jest szereg innych kwestii, na które bez dwóch zdań musisz zwrócić uwagę. Oto najważniejsze z nich:

  • Przed wyborem drzwi zdecyduj się, czy pragniesz kupić klasyczny model, czy też w większym stopniu stawiasz na nowoczesność. W tym celu przeglądnij katalogi wnętrzarskie i szukaj inspiracji oraz pomysłów.
  • Musisz także podjąć decyzję związaną z tym, czy dokonasz zakupu gotowych mebli w sklepie, czy też postawisz na indywidualizm i oryginalność, co przejawi się skorzystaniem z drzwi produkowanych na wymiar.
  • W takiej sytuacji będziesz musiał określić następujące cechy tych drzwi: materiał, z jakich zostaną wykonane, kolor, to czy będą lewostronne czy prawostronne, czy też sposób wykończenia drzwi lub model klamek, w jakie zostaną one wyposażone. Nie bez znaczenia jest również cena, która w przypadku drzwi na wymiar, wyróżniających się nieregularnym kształtem, może być dużo wyższa.

Podsumowanie

Wybór drzwi do domu lub mieszkania to dosyć duże wyzwanie. Drzwi są bowiem elementem wystroju wnętrza, który od razu rzuca się w oczy. Jeśli więc będą one po prostu brzydkie lub nie będą pasowały do aranżacji pozostałych pomieszczeń, korzystanie z nich może nie być dla nas przyjemne. Wybierając więc idealne drzwi wewnętrzne należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Jednym z nich jest chociażby to, czy drzwi, na które się zdecydujemy będą lakierowane, czy też nie. Oczywiście inne kryteria to chociażby: cena drzwi, staranność ich wykonania, jak również jakość materiału, jaki wykorzystano do ich produkcji. Warto zwracać uwagę zwłaszcza na kryteria, które mogą sprawić, że drzwi będą służyły przez długi czas, a taka inwestycja po prostu się opłaci. Ślepe podążanie za modą, która szybko się zmienia, może okazać się zgubną drogą, zwłaszcza wtedy, jeśli preferujemy klasyczne i stonowane aranżacje.

Dodaj komentarz