Zalety kuchni na wymiar

Aranżacja kuchni jest jednym z najważniejszych elementów wystroju całego domu czy mieszkania. Jest to bowiem przestrzeń, w której przebywamy praktycznie codziennie. Musi być więc dokładnie zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach. Kuchnia powinna łączyć w sobie estetykę i elegancję z funkcjonalnością i wszelkimi zasadami ergonomii. W planowaniu wystroju kuchni warto wziąć pod uwagę meble na wymiar, które mają zdecydowanie więcej zalet niż gotowe zestawy mebli kuchennych, które możemy znaleźć w salonach meblowych.

Kuchnię na wymiar wybiera coraz więcej osób, które planują wystrój nowego mieszkania lub przeprowadzenie generalnego remontu starym budownictwie. Choć jest to inwestycja znacznie droższa niż zakup standardowych, gotowych mebli, warto wziąć pod uwagę fakt, że meble na wymiar są zdecydowanie bardziej trwałe, wytrzymałe oraz mamy gwarancję solidności ich wykonania. Oczywiście, pod warunkiem, że skorzystamy z usług najlepszych fachowców na rynku, a nie osób, które wykonaniem mebli na wymiar zajmują się dopiero od niedawna.

Idealna do małych i trudnych pomieszczeń

Zapewne każdy z nas zna sytuacje, gdy spodobała nam się gotowa kuchnia w salonie meblowym, ale pod dokonaniu pomiarów własnej kuchni okazało się, że meble nie zmieszczą się lub są zbyt duże i mocno przytłoczą przestrzeń. Wtedy ratunkiem jest wykonanie kuchni na wymiar, którą można idealnie dopasować do potrzeb konkretnego pomieszczenia. W wielu budynkach, szczególnie wielorodzinnych kuchnie są dosyć małe i nieustawne i dosyć trudno dopasować do nich gotowe komplety mebli. Problemy mają również właściciele mieszkań na poddaszu, gdzie pomieszczenia znajdują się pod skosami. W takich wnętrzach bardzo trudno jest znaleźć gotowe, funkcjonalne meble. Warto więc zainwestować w kuchnie na wymiar, które pozwolą na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, a jednocześnie będą tak zaprojektowane, by spełniać oczekiwania użytkowników zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności.

Wymarzona, bo robiona na specjalne zamówienie

Wiele osób, które urządzają swoje domy i mieszkania, ma w głowie swoje wymarzone wnętrza. Aby aranżacja spełniała indywidualne potrzeby, trzeba spędzić sporo czasu na wędrówce po salonach meblowych czy przeglądaniu katalogów z meblami. Niestety, nie zawsze znajdujemy dokładnie to, co nam się marzy. Wtedy doskonałym rozwiązaniem będą meble na wymiar, projektowane od podstaw na indywidualne zamówienie. Gdy zdecydujemy się na kuchnię na wymiar, mamy swobodny i praktycznie niczym nieograniczony wybór, jeśli chodzi o kolory, kształty, faktury czy wzornictwo mebli. W przypadku gotowych zestawów kuchennych wybór zwykle jest dosyć ograniczony – gdy podoba nam się stylistyka mebli, nie odpowiada nam kolor. Jeśli meble są atrakcyjne wizualnie, okazują się dosyć słabe pod względem jakości wykonania i materiałów. Kuchnia na wymiar jest więc sposobem na posiadanie we wnętrzu idealnej kuchni naszych marzeń. Dodatkową zaletą jest fakt, że zawsze będą to meble oryginalne, dzięki czemu można mieć pewność, że taka kuchnia będzie jedyna w swoim rodzaju.

Dobry sposób na ukrycie sprzętów kuchennych

Kuchnie na wymiar dają również możliwość idealnej zabudowy sprzętu AGD. Urządzenia będą ukryte, a jednocześnie będzie możliwość bezproblemowego korzystania z nich. Dzięki indywidualnie zaprojektowanej zabudowie można ukryć między innymi lodówkę, pralkę, zmywarkę oraz inne sprzęty, których estetyka może zaburzać całościowy efekt wizualny. Form i sposobów zabudowy jest sporo, można je również dopasować do konkretnych potrzeb. Nie ma problemu, jeśli mamy już kupiony sprzęt. Projektanci wykonujący kuchnię na wymiar dokładnie zaplanują zabudowę, aby wszystkie elementy wystroju kuchni tworzyły kompozycyjną całość i były do siebie idealnie dopasowane.

Dowolna ilość szafek, szuflad czy półek

Gdy wybieramy kuchnie spośród już gotowych zestawów, często są one nie do końca funkcjonalne i nie spełniają one naszych potrzeb. W przypadku kuchni na wymiar ten problem nie istnieje – mamy wpływ na ilość szuflad, szafek, półek czy innych elementów służących do przechowywania żywności oraz sprzętu. Kuchnia na wymiar jest więc w stanie w stu procentach spełnić oczekiwania użytkowników. Przy projektowaniu warto brać pod uwagę liczbę przyszłych użytkowników wnętrza, ich codzienne zwyczaje czy upodobania kulinarne. Inaczej przecież będzie wyglądała kuchnia dużej rodziny, w której codziennie przygotowywane są posiłki, a inaczej kuchnia singla, który często je na mieście i w kuchni spędza niewiele czasu.

Wysoka estetyka, jakość i trwałość

Meble na wymiar dają nie tylko sporo możliwości aranżacyjnych, ale również są o wiele lepsze pod względem jakości wykonania i trwałości niż standardowe zestawy kuchenne dostępne w meblowych sieciówkach. Klienci mają także możliwość wyboru odpowiednich materiałów, z jakich mają być wykonane poszczególne elementy. Dzięki temu mają również wpływ na jakość, trwałość oraz funkcjonalność swojej przyszłej kuchni.

Dodaj komentarz